Umělé nehty z módy nevyjdou. Jak na ně?

Uměle prodloužené nehty už dávno nejsou spojovány s marnivostí žen, ale naopak se zařadily mezi stálice mezi módními doplňky. V případě profesionální úpravy vypadají zcela přirozeně, že je na první pohled nelze od přírodních nehtů rozeznat. Velmi dobře však mohou vypadat i nehty, které svým designem provokují a vybočují z řady. Historie umělých nehtů přitom začala již velmi dávno. Prvními nositelkami umělých nehtů byly čínské ženy, které žily během dynastie Ming a pro zajímavost – v 19. století je, v podobě skořápek z pistáciových oříšků, nosily dobře situované ženy v Řecku. Masivní rozšíření umělých nehtů, jak je známe dnes, nastalo koncem 20. stoleté a jejich popularita přetrvala dodnes.

K modeláži gelových nehtů budete potřebovat nehtové tipy

V současné době manikérky nehty prodlužují pomocí nehtové forem a tipů. Formy se přichytávají pod přírodní nehet a tvoří tak jejich pomyslnou podporu pro následné modelování UV gelem či akrylem. Poté, co nehet zaschne, se forma sundá a nehet vybrousí do požadovaného tvaru. Jde o náročnější techniku a i proto jsou mnohem oblíbenější nehtové tipy – lehké plastové plátky ve tvaru nehtů. Tipy se nalepují na konečky nehtů, čímž dojde k jejich prodloužení. Následně se přelakují.

Nehtové tipy jsou k mání v mnoha designových variantách a liší se tvarem, velikostí i velikostí lepící plochy. Toužíte-li po přirozeném vzhledu, zvolte tzv. mléčné tipy. Dokonalou iluzi přirozených nehtů vytvoří také čiré a bílé nehtové tipy.

Pokud naopak patříte k ženám, které si zakládají na originálním až extravagantním vzhledu, potěší vás pestrá nabídka barevných nebo dokonce vyzdobených tipů. Velmi efektní jsou metalické potisky, ale chybu neuděláte ani tipy potištěnými zvířecími nebo orientálními motivy. V kreativitě se meze nekladou a výběr je pouze otázkou vašeho vkusu.

Umělé nehty si můžete vymodelovat sama

Obrovskou výhodou umělých nehtů je možnost modelování svépomocí. Nechcete-li ztrácet čas v nehtovém studiu, kupte si vlastní výbavičku a pusťte se do toho. Stačí trochu cviku a vaše gelové nehty budou dokonalé. Příslušenství není drahé, nicméně doporučujeme nakupovat u prodejců, kteří garantují kvalitu. Od nejlevnějších gelů a tipů nemůžete čekat, že vám vydrží dostatečně dlouhou dobu a s výsledkem zřejmě nebudete příliš spokojená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *