Zakynthos je nejzelenější řecký ostrov a ideální místo na romantickou dovolenou

Dovolená v Řecku, to není nejsou jen prosluněné pláže kontinentální části země, ale také proslulé řecké ostrovy. Chcete-li tento rok zažít neobyčejnou dovolenou plnou koupání, sportování a v neposlední řadě romantiky prastarých míst, vydejte se s námi na Zakynthos. Tento ojedinělý ostrov v Jónském moři má opravdu co nabídnout a každý si na něm najde to své. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom!

Nudit se opravdu nebudete

Ostrov Zakyntos dokazuje, že v Řecku i navzdory velmi teplému klimatu bují zeleň. Ta je na Zakyntosu všudypřítomná a dokonale koresponduje s tyrkysovým mořem a zlatavě-bílými plážemi. Popsat, co vám dovolená v Řecku dá, rozhodně nelze jednou větou. Pobyt na ostrově Zakynthos se nese v duchu koupání a povalování na čistých plážích, šnorchlování, surfování, jachtingu, ale také výlety do vnitrozemí. Tam na vaše smysly uhodí prastaré vestičky s tavernami, kostely, kláštěry a typické řecké historické památky. A to je teprve začátek – zelený řecký ostrov má v rukávu mnohem více es.

Zakynthos patří, společně s ostrovem Rhodos, k nejslunnějším ostrovům v celém Řecku. Klima je středomořské a léta jsou horká a suchá. Díky dostatečné vlhkosti se zde daří vegetaci a ne nadarmo se o Zakynthosu hovoří jako o „ostrovu vůní“ či „ostrovu květů“. Daří se zde i fauně a vyskytuje se zde želva kareta obecná, které hrozí vyhynutí. Karety s železnou pravidelností snáší tisíce vajíček v zátoce Laganas. Z těch se bohužel vylíhne jen několik málo jedinců.

Ze Zakynthosu dýchá historie dávných časů

Zakynthos však nenabízí „jen“ úžasné přírodní scenérie, ale také spoustu neméně zajímavých historických památek. Dominantou hlavního města je věž kostela svatého Dionýsa, která je v noci krásně osvětlená. V kopcovité části města zase stojí za vidění ruiny benátské pevnosti a spousta dalších staveb italského stylu. Jde o pozůstatky z doby, kdy na ostrovu vládli Benátčané. A jak je již na řeckých ostrovech zvykem, nechybí ani spousta kostelů a klasických řeckých svatostánků.

Zakynthos bezpochyby patří k nejmalebnějším řeckým ostrovům vůbec a vzhledem ke své strategické poloze představuje skvělý výchozí bod na výlety za dalšími krásami Řecka. Můžete se vydat na nedaleký ostrov Kefalonie, do Athén nebo na poloostrov Peloponés, který je Mekkou pro milovníky řecké historie. A díky last minute nabídkám vás dovolená v Řecku vyjde velmi levně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *