Turecká Antalya láká na krásné pláže a uvolněnou atmosféru orientu

Jak vybrat plavky již víte a nezbývá, než se porozhlédnout po dovolenkové destinaci, kde svůj nový outfit využijete naplno. Dnes se spolu podíváme do Turecka, které patří k mezi nejoblíbenější místa pro dovolenou. Konkrétně do Antalye, dvoumilionového města na slunných březích Středozemního moře. Právě zde totiž každoročně míří spousta českých turistů, kteří zde jezdí obdivovat starobylé pamětihodnosti, nádherné pláže a v neposlední řadě nasávat unikátní tureckou atmosféru.

Antalya je centrem Turecké riviéry a mnohdy je zaměňováno s menším městem Alanya, které leží cca 100 km východně od Antalye. Ceny ubytování se drží ve více než přijatelné rovině, za což může všudypřítomná konkurence. Ať už budete ubytování zařizovat před odletem, nebo až na místě, budete si moct vybrat mezi spoustou luxusních hotelů a příjemných penzionů. To samé platí i o stravování – neprodraží se vám ani v restauracích a bistrech v samotném centru města. Shrnuto a podtrženo, dovolená v městě Antalya je ideální pro ty, kteří si si nemohou dovolit utrácet závratné částky a přesto touží po vysokém standardu.

Antalya a pláže

A jak je to s plážemi? V Antalye jsou dvě velké pláže a nejhezčí je zřejmě Konyaalti, která se rozkládá v západní části města. Je písčitá a místy kamenitá, nicméně čistá a s volným vstupem. V bezprostřední blízkosti pláže Konyaalti hravě najdete ubytování a pádným argumentem, proč strávit dovolenou právě zde, je i přilehlý park s restauracemi.

Druhá pláž nese název Lara a nachází asi 10 km na východ města a i zde se nachází velký hotelový komplex. Pláž Lara je dlouhá a písek velmi jemný. Pokud vám však vadí přítomnost hlučnějších Rusů a Němců, kterých je zde poměrně mnoho, zřejmě se budete lépe cítit na Konyaalti.

Kromě dvou výše zmíněných pláží je zde také několik menších soukromých pláží, kde však musíte počítat se zpoplatněným vstupem.

Které památky stojí za shlédnutí?

Co se týče zajímavých míst a pamětihodnosti, rozhodně se vydejte na prohlídku starého přístavu pod starým městem. Ten patří k vůbec nejhezčím místům v celé Antalyi. Sekundují mu zhruba 50 m vysoké vodopády vodnaté říčky, která padá přímo do moře. Za zmínku stojí také památky v okolí města – např. starověká města Perge, Aspendos, Termessos, Side nebo Olimpos.

Dovolená v Turecku je plná koupání i poznání. Zaleťte se pokochat úžasnými přírodními scenériemi, ochutnejte tradiční tureckou kuchyni a zažijte atmosféru, kterou vám ostatní evropské přímořské země nenabídnou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *