Jak si správně vybrat a používat deodorant?

Je naprosto přirozené, že se člověk potí. Jde o ochranu těla proti přehřátí, stejně jako jde o způsob, jak mohou být z těla vylučovány nežádoucí látky. Pocení má však i své negativum – nepříjemný zápach. V kontextu s ním je dobré používat deodorant, který je dobrým pomocníkem. Využijete ho vždy, když nebudete mít po ruce váš oblíbený parfém.

Deodorant, nebo antiperspirant?

S těmito pojmy se v segmentu drogerií velmi často setkáte. Pokud v nich nemáte zcela jasno, zaměřte se na to, v čem se liší. Antiperspirant je pomocníkem, který dokáže přinést nejenom příjemnou vůni. Dokáže také díky svému složení zajistit, aby pocení nebylo tak výrazné. Naproti tomu klasický deodorant pocení příliš neovlivní. Jeho úkolem je dodávat hlavně vůni, která dokáže maskovat právě nevábný zápach spojený s potem. Antiperspirant tedy řeší už příčinu, zatímco deodorant jenom důsledek.

Vůně jsou velmi příjemné

Současný sortiment je skutečně bohatý. Existuje na několik desítek hlavních výrobců, u kterých je k dostání řada variant, které mohou mít různé vůně. Mohou být lehčí nebo těžší, mohou být svěží, ovocné, stejně jako lehce neutrální. Faktem je, že většina z nich je velmi příjemných. A jelikož měřítka současné krásy jsou spojena i s tím, že by člověk měl decentně vonět a neměl by zapáchat potem, je deodorant nutným pomocníkem každé ženy, stejně jako i každého muže.

Pozor na složení

Deodorant, podobně jako antiperspirant se nejčastěji aplikuje právě v místě, kde nepříjemný zápach vzniká. Tedy v oblasti podpaždí. Nejlépe potom přímo na holou kůži. Proto pozor na jeho složení, jelikož v některých případech se může objevit její podráždění. Hlavně čerstvě po holení. Mohou to způsobovat například různé chemické látky. Alternativou tak mohou být deodoranty výhradně přírodní. Zde však musíme říci, že přírodní sice nemusí dráždit vaši pokožku, ale pokud jde o účinek, nejsou tak dobré, jako ty s chemií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *