Plíseň nehtů: Jak ji léčit a zbavit se jí?

Je to poměrně nepříjemný zdravotní problém, ale může se přihodit prakticky každému. Co máme na mysli? Je to plíseň nehtů, která se objevuje především na dolních končetinách, tedy na nohách. Jak si s ní poradit, aby byly vaše nehty opět zdravé a krásné?

Pozor na místa, kde se pohybujete

Co proti plísním doporučují odborníci? Základem je rozhodně prevence. Jestliže nechcete, aby se plíseň nehtů dotkla i vašich nohou, je rozhodně nutné chovat se odpovědně. Jak? Místa, kde ji můžete snadno chytit, jsou třeba bazény a koupaliště, stejně jako sauny. Tedy místa, kde je větší počet lidí a každý zde chodí bos. Přenesení z jednoho člověka na druhého není nic složitého. Stejně tak si dejte pozor na cizí obuv. I když si ji půjčíte jenom na pár minut, může to způsobit tento zdravotní problém.

Zamiřte do lékárny

Jakmile se plíseň nehtů objeví, je nutné ihned zahájit léčbu. Platí, že čím dříve začnete, tím pro vás lépe. Můžete zastavit její rozšiřování, s čímž souvisí i to, že plíseň také rychleji eliminujete. Sortiment produktů na plíseň nehtů je opravdu bohatý. Můžete si zakoupit různé krémy nebo masti. Stejně tak existují ale i různé roztoky, které na nehty aplikujete. Pokud chcete vybrat to pravé, doporučujeme číst složení. Účinnou látkou by zde měl být buď clotrimazol, nebo bifonazol. Obě přinášejí jistotu velmi dobré účinnosti a tedy rychlé pomoci.

Pečujte o své nohy

Co přispívá k množení plísně? Je to prostředí. Snažte se o to, abyste eliminovali vlhkost. Zpocené nohy a mokré ponožky jsou největším vaším nepřítelem. Snažte se používat kvalitní ponožky i boty odvádějící vlhkost, a v případě potřeby nohy osušte a oblékněte ponožky suché. Pochopitelně nic nezkazíte ani pravidelnou hygienou. Tedy každodenním důkladným mytím. Postačit může i běžné mýdlo, ale my více doporučíme přece jenom použití toho antibakteriálního. Varianty je celá řada a tak kupte to, které je určené skutečně na dolní končetiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *