Vaginální mykóza: Problém, který může potkat opravdu každou ženu

Gynekologická onemocnění nepatří mezi oblíbená témata, nicméně některými z nich si alespoň jednou za život projde většina žen. K těm nejčastějším patří vaginální mykóza, která se projevuje nepříjemným pálením při močení, otokem a silným prokrvením zevní části rodidel. Mezi další typické příznaky patří také bolestivý pohlavní styk, výtok bílé tvarohovité konzistence (může zůstat i uvnitř pochvy), svědění vnitřní části rodidel, bolest a tlak v podbřišku. Pokud vás trápí některá z uvedených potíží, nemáte se za co stydět – dle statistik totiž vaginální mykóza postihne alespoň jednou za život 75 % žen. Polovinu pak dokonce opakovaně a u cca 5 % žen je toto onemocnění chronické.

Faktory, které mohou zapříčinit vznik vaginální mykózy

Vaginální mykóza je onemocnění způsobené kvasinkou Candida albicans. Tato kvasinka se sice za normálních okolností podílí na vytváření tzv. normálního vaginálního prostředí, ale v případě přemnožení nastanou některé z výše uvedených potíží.

K přemnožení kvasinky může dojít v souvislosti s užíváním antibiotik, změnami v těhotenství, hormonální substitucí (přechod, užívání antikoncepce), cukrovkou, stresem, ale také nesprávnou hygienou či zapařením genitálů. V neposlední řadě má na vznik vaginální mykózy vliv jídelníček.

Jak se vaginální mykozy zbavit?

Volně prodejné vaginální tablety na mykózu Nagyn obsahují kombinaci účinných látek (stříbro na vaginální použití – ionty, oxid titaničitý, kys. hyaluronová a Aloe Vera), které vás zbaví kvasinkové, bakteriální či virové infekce.

Tobolky Nagyn z rychle rozpustné želatiny vytvoří v pochvě ochrannou bariéru, která zajistí izolaci a rychlejší zahojení poškození tkáně. Použití přípravku je žádoucí také po lékařském zákroku na děložním čípku nebo drobném poranění.

Nagyn představuje efektivní řešení na mykózu, ale také vaginální zánět nebo urychlení léčby po gynekologickém zákroku či porodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *