Jak zhubnout podle čínské medicíny?

Kdy jindy se pořádně „obout“ do hubnutí, když ne po Vánocích? Pokud jste během svátků nabrala pár kilo navíc, nečekejte, až malý problém naroste do obřích rozměrů (a to doslova) a začněte své problémy s nadváhou řešit již nyní. Nejbezpečnější cestou, která vás zavede zpět k perfektní postavě, je zdravý životní styl a nikoliv striktní diety doprovázené jojo efektem. Zdravá strava a cvičení znamenají jistý výsledek. Tím spíš, když proces hubnutí „nakopnete“ vhodným stimulantem. Protentokrát ale nemáme na mysli nejrůznější přípravky na hubnutí, ale stoprocentně přírodní pomocníky – bylinky.

Preferujete-li šetrné alternativní řešení, vsaďte na tradiční činskou medicínu. Dle ní spočívá největší problém v neschopnosti organismu zbavit se odpadních produktů. Ty se ukládají ve formě tuku a brzdí hubnutí. Podaří-li se vám hromadění těchto látek omezit, máte vyhráno.

Vaše hubnutí možná brzdí oslabená slezina

Čínská tradiční medicína praví, že je za ukládání škodlivin zodpovědná oslabená slezina. Lymfatický systém se skládá ze slinivky břišní, sleziny a dvanácterníku. Dojde-li k oslabení sleziny, zhorší se trávení a organismus nevstřebá dostatek živin. V praxi to vypadá tak, že konzumujeme velké množství jídla, zadržujeme odpadní látky (ty se mění na tukové zásoby) a tloustneme. Mimo jiné cítíme permanentní únavu a nejsme schopni odolávat stresu a nemocem. Máte-li problémy se zpracováním potravy, vyzkoušejte bylinky pro lepší trávení – například mateřídoušku nebo fenykl.

Jaké bylinky fungují nejlépe?

Buďme tedy trochu konkrétnější. Co přesně byste měla začít užívat, abyste začala hubnout mnohem rychleji? Perfektním akcelerátorem je horká voda s medem, citronem a zázvorem. A protože ne každému specifická štiplavá chuť tohoto kořene sedí, můžete ho nahradit čekankou nebo jinými bylinami. Spousta lidí nedá dopustit na pampelišku, která efektivně rozpouští hlen, či mátu. Spoustu dalších informací najdete v jakémkoliv atlasu či seznamu bylinek na hubnutí. A nezapomeňte nám dát vědět, která z nich vám pomohla nejvíce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *