Opravdu je velikost penisu při sexu tak důležitá?

Říká se, že na velikosti záleží, ale zároveň platí, že i s malým kašpárkem jde zahrát velké divadlo. Rozhoduje tedy velikost penisu o kvalitě sexuálního styku? Muži si na své chloubě velmi zakládají a velikostí přirození hodnotí své mužství. Kde je ovšem pravda a jaká je ta „správná“ míra? A jak se vůbec penis měří?

Němci jsou na tom lépe než Američani

Metodikou měření penisu se zabýval americký vědec Alfred Kinsey, který provedl komplexní výzkum a stanovil způsob, jakým se se měl mužský pohlavní úd měřit. Spočívá v přiložení krejčovského metru ke kořenu penisu na horní břišní straně. Podle statistik, které si Kinsey vedl, je průměrná délka penisu (u cca 70 % mužů) v rozmezí 14 až 16,5 cm a vůbec nejčastější hodnota pak 15,5 cm. Podle podobného průzkumu, který byl proveden v Německu, je průměrná délka o něco nižší a to cca 14,5 cm.

Většina žen však na dotaz, zda zažívají s delším penisem větší rozkoš, odpoví, že délka důležitá není. Prim prý hraje jeho obvod, tedy „tloušťka“. I ta se dá změřit krejčovským metrem, který se obtáčí v polovině údu. A jak dopadly statistiky? Podle Kinseye má třetina mužů obvod nad 12 cm, třetina v rozmezí 11 až 12 cm a zbytek pod 11 cm. Průměrný obvod německých penisů je 12,4 cm. Pro představu – tato hodnota odpovídá průměru cca 4 cm.

Nespokojení muži sází na operace, ale i doplňky stravy

Muži však na ujišťování, že délka není tak důležitá, většinou vůbec neslyší a snaží se ji různými způsoby zvětšit. Jednou z možností je operativní zvětšení, jehož cena se může vyšplhat až na stovky tisíc. Princip operativního zvětšení tkví v povytahování erekčních tělísek a „výsledek“ je o jeden až dva centimetry delší.

Mírného zvětšení lze dosáhnout i mechanickými přípravky na povytahování nebo doplňky stravy. I ty jsou poměrně účinné a jejich efekt spočívá v lepším prokrvení penisu. Reklamní slogany, podle kterých přípravky zaručí zvětšení až o několik centimetrů, sice pravdivé nejsou, ale jejich pravidelné užívání přeci jen vidět jde.

V minulosti se k „odhadnutí“ velikosti penisu používali nejrůznější praktiky. Některé jsou zarážející, jiné poměrně úsměvné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *