Chcete mít větší chuť na sex? Začněte pít více vína

Pamatujete si na doby, kdy jste se se svým partnerem vrhala do postele jako dračice? Je přirozené, že prvotní vášeň po čase ochladne a milování tak nějak zevšední. Ale nemusíte zoufat – na trhu je celá řada nejrůznějších afrodisiak – stačí si vybrat a vše se vrátí do normálu. Anebo si jednoduše naordinujte kvalitní červené víno – vědci potvrdili, že pravidelná konzumace vína zvyšuje chuť na sex. Pro jejich tvrzení hovoří dlouholeté zkušenosti mnoha lidských pokolení, vždyť co jiného člověka nabudí tak, jako jeden z nejoblíbenějších alkoholických nápojů?

Víno a sexuální apetit jednoznačně patří k sobě, a to zejména u žen. Alkohol obecně povzbuzuje libido a je to právě víno, které má na ženy ještě intenzivnější účinek. Podle italských lékařů a výzkumných pracovníků z vinařských společností však není přesně známo, co víno v lidském organismu způsobuje, respektive které konkrétní fyziologické mechanismy červené víno ovlivňuje. Co na tom, hlavní je, že to funguje!

Víno je spojeno s lidskou sexualitou již od nepaměti. Řecká mytologie praví, že vzniklo ze slz Dionýsových – samotného boha vína a plodnosti. A i to je pozoruhodné – proč byl Dionýsos bohem tohoto nápoje a zároveň plodnosti? Jenomže v dobách dávno minulých nikdy spojitost mezi vínem a sexuální aktivitou nezkoumal. Kdysi se zkrátka pilo a milovalo 🙂

Vraťme se do současnosti. Temperamentní Italové rozhodli, že spojitost vína a chuti na sex potvrdí oficiálně. Průzkumu trvajícího tři měsíce se zúčastnilo 798 žen z oblasti Toskánska a ve finále došli badatelé k následujícím zjištěním:

Ženy byly rozděleny do tří skupin. Členky první skupiny konzumovaly jednu nebo dvě skleničky denně, ženy z druhé skupiny méně než jednu skleničku a v poslední skupině se nepilo vůbec. Vědci ženám pokládaly otázky, které se týkaly sexu, chuti na milování, vlhkosti, orgasmu, bolesti apod.

Výsledky nebyly nijak překvapivé. Zvýšené sexuální libido měly ženy, které si za den dopřály minimálně jednu skleničku. Účastnice popíjející více než dvě sklenky byly ještě sexuchtivější a prožívaly orgasmy intenzivněji než absolutní abstinentky.

Zda si z výzkumu vezmete ponaučení, je jen na vás. Nicméně proč neskloubit příjemné s užitečným a neotevřít si navečer jednu lahvinku kvalitního moku dle vašich chuťových preferencí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *