Jak předcházet riziku přepadení a jak se bránit, když k němu dojde?

Má smysl vás přesvědčovat o tom, že na ulicích není dvakrát bezpečno? A nemáme na mysli „vyhlášené“ lokality, kde žijí problémoví obyvatelé a potulují se zde nejrůznější „živly“. K přepadení může dojít kdekoliv, dokonce i za bílého dne a na frekventovaném místě. Jak takovým situacím předcházet a co dělat v případě, kdy se stanete terčem útoku neznámého agresora? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které se vám budou hodit.

Jak snížit riziko přepadení?

Riziko loupežného přepadení, fyzického útoku nebo znásilnění bohužel nelze zcela eliminovat. Nicméně lze výrazně snížit, a to tak, že se budete vyhýbat opuštěným místům a tmavým uličkám. Riskantní může být i večerní procházka parkem nebo podchodem. Bude-li to možné, snažte se mít po boku další osobu (tzv. buddy systém). A nemáte-li po ruce statného muže, mohl by se vám hodit pes.

Jak se bránit?

Ani na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vždy totiž hraje roli konkrétní situace – někdy je kladení jakéhokoliv odporu zbytečné a dokonce i kontraproduktivní. Jindy lze naopak útočníka efektivně eliminovat a předejít tak tomu, aby vás okradl o peníze nebo vám ublížil.

Máte-li ve svém okolí možnost docházet na kurzy sebeobrany, udělejte to. Investice do vlastního bezpečí nikdy nebudete litovat!

Zároveň si pořiďte nástroj, který vám sebeobranu usnadní. Nemusí to být zrovna pistole ráže 9 mm – postačí vám pepřový sprej nebo paralyzér. Obojí se vleze do kabelky/kapsy a navíc jde o cenově přijatelnější řešení. Za kvalitní „pepřák“ nezaplatíte více než 300 Kč.

Pepřové spreje jsou vůbec zajímavé, protože snoubí kompaktní rozměry, jednoduché použití a okamžitý efekt. Stačí jedna dobře mířená střela a vyřadíte agresora ze hry (ať už jde o člověka nebo o zvíře). Zároveň mu nezpůsobíte žádné zranění, což se, s ohledem na českou legislativu, hodí.

Neméně praktické, byť trochu dražší, jsou elektrické paralyzéry. Ani paralyzérem nezpůsobíte útočníkovi žádné zranění, a přesto se díky němu spolehlivě ubráníte.

Ať už se rozhodnete pro pepřový sprej či paralyzér, můžete si ho objednat i online. Specializovaní prodejci nabízí široké spektrum obranných prostředků a mimo jiné i stylovky v podobě pepřového spreje ve tvaru rtěnky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *