Chystáte se otěhotnět? Přečtěte si, jak se na těhotenství připravit

Založení rodiny je významný životní krok a není divu, že se na něj většina budoucích maminek připravuje s předstihem. Ale jak vůbec taková příprava vypadá a v čem spočívá? Vždyť těhotenství a porod jsou ty nejpřirozenější věci – proč si vše komplikovat změnou životního stylu? Pokud žijete zdravě, v podstatě jste na těhotenství připravena již nyní. V opačném případě je příprava organismu vhodná, protože se díky ní významně sníží riziko komplikací.

Bohužel neexistuje záruka, že při dodržení následujících doporučení bude vaše těhotenství a porod bez jakýchkoliv problémů. Přesto jde o minimalizaci všech potenciálních rizik, což stojí za trochu snahy. Připravíte-li se po tělesné i duševní stránce, mnohem lépe odoláte nemalým změnám, kterými v průběhu těhotenství projdete.

V prvé řadě jde o změnu jídelníčku. Zařaďte do něj zdravé potraviny – především ovoce, zeleninu a potraviny s vyšším obsahem vlákniny a vápníku. Zhruba tři měsíce před plánovaným početím začněte konzumovat kyselinu listovou a pokračujte až do 3. měsíce těhotenství. Doplňkem stravy snížíte riziko onemocnění plodu až o 70 %. A nezapomeňte ani na celozrnné výrobky, omega 3 a 9 nenasycené mastné kyseliny a luštěniny.

Vaše tělo vám poděkuje i za pravidelné cvičení. Vezměte v úvahu nárůst hmotnosti a zatížení nejen zádového svalstva. Dostanete-li se do lepší fyzické kondice, budete se cítit lépe i navzdory přibírání.

Se změnou životního stylu souvisí i omezení konzumace alkoholu, cigaret a návykových látek. Ideální je samozřejmě naprostá abstinence. Zároveň je vhodné, aby se těhotná žena vyhýbala stresovým situacím. Ne nadarmo se říká, že klidné matky mají spokojené děti.

Přečtěte si vše o těhotenství na jednom místě

Zajímá vás průběh těhotenství týden po týdnu? Zajímavé články o cvičení v těhotenství, těhotenské módě, knihách a spoustu dalších tipů a doporučení? Najdete v uceleném online průvodci na babyonline.cz. Na webu nechybí ani příznaky těhotenství v prvních dnech a zajímavá videa. Čtením magazínu ušetříte spoustu času, který byste strávila hledáním informací a navíc i peněz za odborné publikace!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *