Co s nedostatkem místa v šatní skříní? Naučte se prostor využívat efektivně

Pro majitele menších bytů je věčným problémem nedostatek úložného prostoru. A tím souvisí i málo místa v šatní skříní a zdaleka nejhůře jsou na tom ženy milující módu. Patříte mezi ně i vy a ráda byste svou šatní skříň využila na 100%? Pokud již nyní praská ve švech, vězte, že se nabízí několik praktických tipů, jak toho uskladnit ještě o něco více.

Pořiďte si úložné boxy

Každá věc by měla mít své pevné místo, jinak doma zavládne nekontrolovaný chaos. V tomto směru jsou nepřekonatelné úložné boxy, které můžete umístit na dno skříně či naopak nahoru na skříň – do plastových či kartonových krabic vměstnáte spoustu drobností i oblečení. Navíc zajistíte, aby se na vaše věci neprášilo. Úložné boxy stojí pár korun a rozhodně jde o dobrou investici.

Dejte věci do vakuových pytlů

Jistě jste je již viděla v reklamě, ale pravděpodobně jste jim nevěnovala dostatečnou pozor. A je to škoda, protože vakuové pytle ušetří spoustu drahocenného místa i vám. Kolik přesně? Dobrým příkladem je peřina, jejíž objem je ze 75 % tvořen vzduchem. Pokud sezónní oblečení naskládáte do vakuových pytlů, najednou budete mít mnohem více volného místa. A stejně jako úložné boxy můžete také vakuové pytle naskládat na dno skříně, kde nebudou vadit.

Praktické závěsné přihrádky

Nedílnou součástí šatní skříně jsou police. Jenomže ty však mohou zbytečně zabírat prostor, který byste nejraději využila jinak. Nahradíte-li je závěsnými přihrádkami, nebudete litovat. Skvěle se hodí na uskladnění spodního prádla, ale také triček, mikin či kalhot. závěsné přihrádky mají stejnou funkci jako police, ale jsou mnohem variabilnější.

Někdy je lepší zbrusu nová skříň

Máte pocit, že vám nepomůže ani žádné z výše uvedených opatření? Pak byste měla zvážit pořízení nové šatní skříně s lepší vnitřním uspořádáním. Dobrou volbou je jak , jejíž dispozice jsi určíte sama dle potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *