Praktické tipy, jak zabránit či omezit vypadávání vlasů

Závidíte kamarádkám jejich hustou kštici, zatímco vám vypadává stále více vlasů? V prvé řadě se uklidněte, protože padání vlasů je v určité míře naprosto přirozené. Pokud přesto pozorujete výrazný úbytek, neschovávejte před problémem hlavu do písku. Protože pak by se mohlo stát, že si budete muset zanedlouho pořídit paruku. A to přece nechcete, nebo ano? Trápí-li vás navíc problémy s třepením či lupy, pusťte se do nápravy. Prozradíme vám, jak…

Není to jen o genech!

Genetické dispozice jsou samozřejmě jedním z důvodů nadměrného padání vlasů, ale rozhodně ne jediným. K faktorům majícím významný vliv na kvalitu vlasů, patří také stres, hormonální nerovnováha, nekvalitní strava a nezdravé životní prostředí. Dále pak časté žehlení, vysoušení fénem a barvení. Omezíte-li alespoň některý z těchto nešvarů, jistě se to projeví na vaší hřívě.

Zvyšte přísun vitaminů a minerálů

Chcete-li pro své vlasy to nejlepší, udělejte revizi jídelníčku a zařaďte do něj potraviny bohaté na vitamíny, minerály, bílkoviny, aminokyseliny a stopové prvky. Zaručeně vám pomohou vitamíny B a C a „silná trojkombinace“ selenu, hořčíku a zinku. Naopak se nepouštějte do radikálních diet, protože ty mají na hustotu a kvalitu vlasů negativní vliv.

Vyzkoušejte speciální přípravky

Některé ženy nedají dopustit na speciální produkty. Dobrému jménu se těší například šampony proti vypadávání vlasů s propolisem a severským lopuchem. Jsou šetrné protože neobsahuje SLS/SLES, parabeny ani barviva.

Dobrou volbou může být i šampon s obsahem karelského šungitu – vzácné horniny, která efektivně vyživuje vlasy i pokožku, má antioxidační účinky a na obojí působí velmi příznivě. Díky dalším složkám, jako je propolis, jsou vyživovány také kořínky. Extrakt ze severského lopuchu zase slouží jako prevence před nadměrným vypadáváním vlasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *