Jak vybrat krajkové šaty a neutrhnout si ostudu?

Krajkové šaty jsou bezpochyby krásné a dokážou tuto vlastnost propůjčit i ženě, která je nosí. Pokud si krajkové šaty oblečete, pak můžete počítat s tím, že budete působit elegantně, žensky a přitažlivě. Krajku lze použít pro výrobu téměř jakýchkoliv střihů dámských šatů, ale některé kombinace barev, typu krajky a provedení nejsou zrovna vhodné a doporučujeme se jim vyhnout. Jak tedy vybírat dámské krajkové šaty beze strachu z módního faux pas a kam v nich vyrazit?

Krajkové šaty ve správném provedení jsou vhodné prakticky kamkoliv

Milujete šaty vyrobené z krajky, ale nejste si jistá, že jsou vhodné pro tu, či onu událost? Pak vás potěšíme, protože lze dnes vybrat krajkové šaty pro téměř jakoukoliv příležitost.

Krajku lze rozdělit na 2 základní typy – tvrdou a hrubší; jemnou a měkčí.

tvrdé a hrubší krajky jsou často vyráběné i minišaty, které jsou perfektní nejen pro společenské události, ale můžete v nich vyrazit i na večírek, letní oslavu, nebo jen tak do města. Pro tyto šaty doporučujeme spíše pastelové barvy jako světle modrou, světle zelenou, růžovou apod. Takové dámské krajkové šaty působí hravě, lehce a perfektně se hodí k teplým jarním a letním dnům.

Jemná krajka je naopak vhodná spíše pro společenské šaty na plesy, maturitní večírky, do divadla apod. Vynikne jak v celokrajovém provedení, tak i s krajkovými detaily. Výhoda tohoto typu krajky je její elastičnost, takže lze volit šaty na tělo, které se vám velmi dobře přizpůsobí.

Jaké spojení barev a provedení nejsou u krajkových šatů ideální

Krajka je sama o sobě dosti výrazná, takže volte spíše jednoduché tvary a střihy šatů z ní vyrobených bez výraznějších ozdobných prvků. Střihy hledejte spíše upnuté na tělo, případně splývavé- například volná sukně není zrovna ideální, protože v kombinaci s krajkovým materiálem vytvoří na pohled velmi velký, nevyrovnaný objem. Je vhodné volit spíše tmavší, případně výraznější barvy, jinak byste mohla v určitých případech působit jako nevěsta na svatbě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *