Jak správně vybrat velikost podprsenky?

Možná vás překvapí, že zhruba 80 % žen nenosí správnou velikost podprsenky. Zažitým nešvarem jsou menší košíčky a větší obvod. Je to i váš případ? Pokud si s nákupem podprsenky nevíte rady, dejte na naše tipy. Prozradíme vám, jak správně vybrat podprsenku tak, abyste svým dekoltem zapůsobila na okolí. Navíc se zbavíte bolesti zad a předejdete dalším zdravotním rizikům.

Nejrozšířenější a nejprodávanější velikostí v ČR je 70-65 B a C, což je poněkud zvláštní. Tato velikost totiž odpovídá spíše svalnatějšímu muži…

Jaký zvolit obvod?

Obvod podprsenky by neměl být příliš volný. Neorientujte se podle čísla, které si naměříte pod prsy a vezměte v úvahu elasticitu materiálů a jeho pozvolné povolení. Obvod podprsenky může být i o 5 – 10 cm menší, než kolik jste naměřila.

Natáhnete-li zapínání podprsenky směrem od páteře, neměl by vzniknout prostor větší než na dva prsy. Při zkoušení si podprsenku zapněte na nejvzdálenější háček. Vyzkoušejte si ji i v sedě. Možná se v ní budete cítit těsně, ale zřejmě jen kvůli toho, že jste zvyklá na příliš volný obvod. Zároveň byste neměla mít problém s dýcháním – v takovém případě je podprsenka skutečně příliš těsná.

Zadní část podprsenky by se neměla sunout směrem nahoru. Měla by být uprostřed zad. Ne výš ani níž. Podprsenka by vám měla sedět jako „přikovaná“ i při pohybu. Jedině tak se v ní budete cítit dobře po celý den a ani si neuvědomíte, že ji máte.

Jak vybrat ramínka?

Podprsenka je oporou pro poprsí. Nevhodně zvolená ramínka se zařezávají do kůže, což není dvakrát příjemné. U správné podprsenky jsou ramínka pouhým doplňkem a nedrží celou váhu poprsí. Volte raději širší ramínka, která vás nebudou řezat.

Jaké zvolit košíčky?

Spousta žen, ve snaze docílit push-up efektu, volí menší košíčky. Ty sice vytvoří sexy žlábek, ale zároveň i efekt „dvojitých prsou“ (prsa začnou přes košíčky přetékat). To nevypadá dobře především pod hladkým tričkem. Nebojte se větších košíčků – vaše poprsí se v nich neutopí.

Špatnou velikost košíčků poznáte podle toho, že se deformují i poté, co si v něm prsa upravíte (zbytečně velké košíčky). Deformují-li se pouze na špičce, pak sáhněte po větších košíčcích.

Jaké zvolit kostice?

Můžete-li pod kostice vložit dva až tři prsty, pak jste špatně odhadla velikost košíčků (příliš malé). Větší poprsí natěsnané v malém košíčku totiž podprsenku tlačí směrem od těla a ta pak odstává.

Kostice musí přesně kopírovat měkkou tkáň prsu po celé jeho délce. Měla by končit až u podpažní jamky, jinak může způsobovat otlaky. Neměla by se nikam zařezávat.

Zdravotní rizika, které vám může způsobit špatná podprsenka

Dlouhodobé nošení podprsenky špatné velikosti vám může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Např. bulky a záněty (jejich příčinou jsou zejména kostice), špatné držení těla, „infarktové“ pocity způsobené nedostatečnou podpěrou (hrudní kost a žebra vpadají směrem dovnitř), bolesti zad, hlavy a šíjových svalů, ale také pocity nevolnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *