Voda a hubnutí aneb Pít, či nepít (a kolik)?

Voda je životodárná tekutina, bez které bychom nemohli existovat. Její pravidelný přísun je důležitý pro správné fungování organismu, ale jestlipak víte, že pravidelný přísun tekutin napomáhá hubnutí a udržení optimální váhy? Pití vody je důležité především pro trávení a absorpci živin. Nebudete-li mezi jídly přijímat dostatek tekutin, nebude se vám v ústech tvořit dostatek slin, čímž utrpí vaše zažívání. Díky vodě se navíc zbavíte odpadních látek.

Proč je důležité pít vodu?

Kdykoliv vydechnete, uvolníte ze sebe zvlhčený vzduch. V průměru jde o cca 2 sklenice vody za den. K tomu připočítejte dalších 6 sklenic vody, které vylouží vaše střeva a ledviny. A navrch i 2 sklenice, které uvolní vaše pokožka přes póry. Suma sumárum jde o 10 sklenic, přičemž během horkých dní nebo zvýšené fyzické aktivity až o trojnásobek.

O dodržování pitného režimu tak nemůže být pochyb. V našem klimatu je doporučený denní příjem přibližně 3 a půl litru tekutin, ale ruku na srdce – kdy naposledy jste tolik vypila? Napravte svou chybu a dělejte to tak jako Francouzky. Ty mají vždy po ruce jednu nebo dvě lahve čerstvé vody a během dne je vypijí. Doporučená denní dávka tekutin samozřejmě závisí také na hmotnosti. Jako memotechnickou pomůcku použijte následující rovnici:

Vydělte svou hmotnost číslem 8 a dostanete optimální počet sklenic. Ale pozor, tento výpočet platí pro mírnější teploty.

Co (ne)pít, když vám nejede ta kohoutková?

Možná máte s dodržováním pitného režimu problém, protože vám čistá voda nechutná. Rozhodně ji však nenahrazujte sladkými nápoji s vysokým obsahem cukru a spoustou nezdravých příměsí. Raději si do čisté vody přidejte lístky máty nebo třeba citron. Jakmile si na osvěžující chuť zvyknete, nebudete mít na nezdravé kalorické bomby ani pomyšlení.

Green coffee – prověřený doplněk stravy

Perfektním pomocníkem pro rychlejší a zdravé hubnutí je populární green coffee neboli zelená káva. Obsahuje chlorogenové kyseliny (ty se nachází pouze v nepražené kávě), které napomáhají rychlejšímu snižování hmotnosti. Mimo jiné obsahuje také kyselinu kávovou s antioxidačními účinky. Kombinace těchto látek pozitivně ovlivňuje vitalitu, imunitní systém, míru cholesterolu a vyprazdňování.

Jak jste na tom s pitným režimem vy? Máte zkušenosti se zelenou kávou? Přispějte svými názory do diskuze!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *