Jak být v plavkách sexy? Zhubněte a vytvarujte kritické partie

Mezi nejhorší „ponovoroční“ okamžiky ženy patří moment, kdy se postaví na váhu. Pokud jste po vánočních svátcích přibrala několik nevzhledných kilogramů, zřejmě moc dobře víte, o čem je řeč. Nabrat na váze je snadné, když se stoly prohýbají pod náporem cukroví a dalších dobrot, které si jen málokdo odepře. Vraťme se však k vašemu problému, který byste měla co nejrychleji vyřešit. Ani se nenadějete a začne plavková sezóna – a vašim cílem je perfektní postava, na kterou je radost pohledět, nebo ne? Prozradíme vám, jak si poradit s nejproblematičtějšími partiemi!

Jak zhubnout stehna a zadek? Přesně tyto partie totiž patří k těm, se kterými jsou ženy nejvíce nespokojené. A je jen na vás, jestli dokážete zmenšit jejich obvod a současně je zpevnit. Není to tak těžké, jak se na první pohled zdá.

Alfou a omegou je pozitivní myšlení. Přijměte skutečnost, že jsou vaše stehna a zadeček mimo „doporučené“ míry a začněte je mít ráda. Budete-li své tělo nenávidět, jen těžko nasbíráte dostatek energie toliko potřebné k hubnutí. Zkrátka a dobře – buďte pozitivní a hurá do toho.

Tip: BMI může být zavádějící, vypočítejte si raději ABSI!

Vašim dalším krokem je vytvoření plánu aktivit, do kterého budete zaznamenávat zkonzumované jídlo, ale také čas cvičení, posilování a dalších činností, bez kterých je proces hubnutí mnohem složitější.

Co se týče stravy, jezte jen malé porce, ale za to pravidelně. Váš jídelníček by se měl skládat z potravin s nízkým glykemickým indexem. Glykemický index potravin je vašim vodítkem, kterého byste se měla držet. Ke každé porci jídla si dávejte zeleninu připravenou v páře nebo syrovou. Zároveň dbejte na dostatečný příjem bílkovin, které jsou hlavní složkou potravin při hubnutí a modelaci stehen a zadečku. Do 15 – 20 minut po cvičení doplňte jednoduché sacharidy a po 30 – 45 minutách bílkoviny. Velmi důležitý je také pitný režim – alespoň 2 litry vody denně.

Ale jak přesně na stehna a zadek cvičit? Pomůže vám intenzivní silový trénink a anaerobní cvičení. Díky anaerobnímu cvičení spálíte tuky, ale nepodpoříte tvorbu svalů. Ideálního tvaru dosáhnete vysoce intenzivním silovým tréninkem, který zahrnuje např. polo dřepy se zátěží, běh do schodů nebo rychlé výpady. Délka tohoto cvičení nemusí přesáhnout 20 – 25 minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *