Ač se to možná na první pohled nezdá, i při výběru šperků bychom se měli řídit určitými pravidly. Nemusí jít nutně o slavnostní či společenské akce. Pomocí šperků můžeme doladit i pracovní outfit. Chce to jen trochu tréninku.
Co se líbí, nemusí vždy slušet
Neměli bychom koukat pouze na to, které šperky se nám líbí. Zalíbení můžeme najít ve spoustě různých stylů a materiálů. Jde o to sladit vše příjemně dohromady. Mělo by být samozřejmostí, že na sobě nebudeme mít vše najednou.
Hlavně to nepřehánět
Jako i v jiných oblastech, i zde platí, že méně je více. Stačí na sobě mít dva, maximálně tři kousky. Přitom jen jeden by měl být dominantní. Pokud zvolíte převládající náušnice, měli byste vynechat nebo alespoň minimalizovat ozdobu krku, a naopak. Také záleží, jaké budete mít šaty. Jestli sáhnete po výrazných barvách a vzorech či asymetrickém střihu, neměly by šperky od šatů poutat pozornost.
Pokud se pustíte do míchání materiálů, vyhněte se kombinování kovů, korálků či kamínků různých barev. Vše by mělo být sladěné do podobného tónu, jaký mají šaty nebo jiné doplňky. Určitě se nehodí nosit společně šperky zlaté a stříbrné. Také by se to nemělo přehánět s přílišným leskem.
S výstřihem, nebo bez?
V případě, že zvolíte šaty bez výstřihu, jsou ideální korále delší než 70 cm. K hlubokému výstřihu se naopak hodí ozdoby do délky 50 cm. K takovému dekoltu a k šatům bez ramínek se také hodí nákrčníky či tzv. „obojky“
Jak se poprat s náušnicemi?
Co se týká náušnic, měla byste je zvolit podle účesu. Ke krátkému sestřihu nebo k drdolu se hodí náušnice výraznější. Jestli ale chcete okouzlit rozpuštěnými delšími vlasy, náušnice by od nich neměly odvádět pozornost. Také záleží na tvaru obličeje. Pokud máte obličej kulatý, nehodí se do uší velké kruhy. Ženy s hranatým obličejem by se měly zaměřit na oválné a delší ozdoby uší.
Vždy byste si měla nejdříve vybrat šaty, pak až doplňky. Nezapomeňte, že šaty i šperky mají jen podtrhnout vaši osobnost. Ne ji zastínit. Krásná byste měla být vy, ne vaše róba a náramek.