Nákupy second-hand a vintage móda

Second-hand a vintage móda jsou dva různé pojmy, které se často zaměňují. Second-hand oblečení je oblečení, které bylo již nošené a prodávané znovu, zatímco vintage oblečení je oblečení, které pochází z minulého století nebo z určitého historického období.

  • Nákupy second-hand a vintage módy mají několik výhod, jako je šetření peněz, ochrana životního prostředí, podpora lokálních podniků a projevování osobního stylu. Někteří lidé také považují nákupy second-hand a vintage módy za zábavnou a kreativní činnost, kde mohou objevovat unikátní kousky a kombinovat je s novými trendy .
  • Nákupy second-hand a vintage módy se staly populárnější v posledních letech, zejména mezi mladšími generacemi, které jsou více vědomé dopadu módního průmyslu na společnost a planetu. Podle studie z roku 2020 se 70 % spotřebitelů v České republice zajímá o nákup oblečení z druhé ruky, a 40 % z nich to už udělalo. Některé z nejznámějších second-hand a vintage obchodů v České republice jsou Textile House, Prague Thrift Store, Boho Vintage Concept Store a Nanovo .

Existuje několik způsobů, jak najít second-hand a vintage obchody. 

Můžete například:

  • Použít vyhledávač a zadat klíčová slova jako “second hand”, “vintage”, “oblečení” a název vašeho města nebo oblasti. Vyhledávač vám pak zobrazí seznam relevantních webů, obrázků a novinek, které vám pomohou najít obchody v blízkosti vaší polohy. 
  • Podívat se na sociální sítě, jako je Instagram, Facebook nebo Pinterest, a sledovat účty, které se věnují second-hand a vintage módě. Často zde najdete tipy na zajímavé obchody, inspiraci pro outfity, recenze a slevové akce. 
  • Navštívit některé z kamenných second-hand a vintage obchodů, které jsou roztroušené po celé republice. V těchto obchodech si můžete prohlédnout a vyzkoušet oblečení z druhé ruky, které bylo pečlivě vybráno a často má vysokou kvalitu a originální design.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *