Sezóna letních dovolených je bohužel za námi, to ale neznamená, že schováme plavky hluboko do skříně a vytáhneme je nejdřív začátkem dalšího léta. Spoustu možností obléci je, se nám naskýtá i během chladnější části roku. Nemusíme nutně létat přes půl planety, abychom si i v zimě užili teplého moře. Stačí si zpříjemnit sychravé počasí návštěvou plaveckého bazénu, případně aquaparku nebo vyrazit do termálních lázní.
Na co si dát pozor?
Pokud se pro takový výlet rozhodneme, bylo by nepříjemné zjistit, že naše stávající dámské plavky dosloužily. Proto je vždy po dovolené jemně vypereme, nejlépe na 30 stupňů, bez aviváže a šetrným práškem. Neždímáme je, nesušíme v sušičce ani nežehlíme. Když už je dáme do pračky, měli by být v pracím košíčku či síťce na jemné prádlo. Také není dobré sušit je na přímén slunci, lepší pro ně je pomalé schnutí někde ve stínu. Stejně jako pro každou vyztuženou podprsenku, tak i pro tu plavkovou platí, že se nemá skládat prolomením košíčků. Ty se tímto ničí. Jestliže jsme plavky takto „zazimovali“ a zároveň pokaždém použití vypláchli ve vlažné, čisté vodě, měli bychom je opět najít v použitelném stavu. Pokud ovšem již dosloužili, nové plavky před prvním použitím vypereme ve studené či trochu teplé vodě a prostudujeme si cedulku se znaky k péči.
Jak „bezpečně“ zničit plavky?
Plavky mají docela slušný zástup nepřátel. Škodí jim např. chlór, mořská sůl, pot, krém na opalování a celá řada dalších vlivů. Zapomínat bychom neměli ani na mechanické opotřebení. Největšími nástrahami jsou hrubé povrchy, na kterých hrozí jejich odírání, takže sezení na kamenech či jízda na toboganu nejsou pro plavky zrovna přínosem.
Aby vydrželi i přes všechna tato úskalí a posloužili nám víc jak jednu sezónu, určitě se vyplatí do nich investovat. Nebudete pak muset mít strach, že po prvním koupání vyblednou nebo na nich zanechá stopu jedna jízda na tobogánu.